Today’s Matches, Sunday, May 19, 2024 Live Football: Where to look? The action of the beautiful game will not stop, so inside Trade We show you the complete schedule of meetings for this day with schedules and broadcast channels. In addition, you can follow the different results of the football day in real time.
Peru – League 1
13:00 ADT vs Comerciantes Unidos Liga 1 Max
15:30 Santa Rosa PNP vs Alianza Atlético Liga 1 Max
18:00 Carlos Manucci vs Cesar Vallejo Coleperu
20:00 Alianza Lima vs Deportivo Carcilazo Liga 1 Max
England – Premier League
10:00 Burnley vs Nottingham Forest Star+
10:00 Brighton & Hove Albion vs Manchester United Star+
10:00 Brentford vs Newcastle United Star+
10:00 Arsenal vs Everton Star+, ESPN2
10:00 Chelsea vs AFC Bournemouth Star+, ESPN2
10:00 Crystal Palace vs Aston Villa Star+
10:00 Liverpool vs Wolverhampton Wanderers ESPN4, Star+
10:00 Luton Town vs Fulham Star+
10:00 Manchester City vs West Ham United ESPN, Star+
10:00 Sheffield United vs Tottenham Hotspur Star+
Spain – La Liga
12:00 Granada vs Celta de Vigo ESPN3, Star+
12:00 Villarreal vs Real Madrid DirecTV
12:00 Athletic Club vs Sevilla ESPN4, Star+
12:00 Atlético Madrid vs Osasuna DirecTV
12:00 Barcelona vs Rayo Vallecano ESPN, Star+
12:00 Real Betis vs Real Sociedad ESPN3, Star+
12:00 Cádiz vs Las Palmas DirecTV
12:00 Mallorca vs Almeria DirecTV
12:00 Valencia vs Girona DirecTV
Italy – Serie A
5.30 Sassuolo vs Cagliari ESPN, Star+
8:00 Monza vs Frosinone Star+
8:00 Udinese vs Empoli Star+
11:00 Internacional vs Lazio Star+
13:45 Roma vs Genoa Star+
France – Ligue 1
14:00 Toulouse vs Brest
14:00 Monaco vs Nantes Star+
14:00 Lille vs Nice Star+
2:00 pm Olympique Lyonnais vs Strasbourg Star+
14:00 Reims vs Rennes
14:00 Lens vs Montpellier Star+
2:00 p.m. Le Havre vs Olympique Marseille on ESPN3, Star+
14:00 Metz vs PSG ESPN, Star+
14:00 Lorient vs Clermont
Argentina – Argentina Super League
13:00 Barracas Central vs Sarmiento ESPN Premium
13:30 Platense vs Independiente TNT Sports
15:45 Talleres Cordoba vs Atletico Ducuman TNT Sports
15:45 Banfield vs Huracán ESPN Premium
18:00 Central Córdoba SdE vs Boca Juniors ESPN Premium
Bolivia – Football League
14:00 Guapira vs Aurora
16:30 Bolivar vs Real Tomayapo
18:30 Wilsterman vs The Strongest
Chile – First Division
11:30 Ñublense vs O’Higgins TNT Sports
16:30 Colo-Colo vs Palestine TNT Sports
Colombia – Primera A
17:30 Junior vs Deportivo Pereira RCN, Win Sports+
20:00 Millonarios vs Atlético Bucaramanga RCN, Win Sports+
Ecuador – Primera A
13:00 Mushuc Runa vs Delfin GolTV
15:30 Aucas vs Catholic University GolTV
18:00 Kumbaya vs Barcelona Goldv
Paraguay – First Division
16:30 General Caballero JLM vs Sportivo Luqueño DIRECTV
19:00 Sol de America vs Cerro Portino Direct TV
Mexico – Liga MX
19:00 Cruz Azul vs Monterrey